Pre-K                                                              ESE Paras                                   

Vonnie Bornsen                                               Susan Difruscio

Simone Mcleod                                                Brenda Eutize

VPK                                                                  Jose Figueroa

Karen Crosby                                                   Reenae McKendrick

Kindergarten                                                 ESOL Paras

Nalini Alexander                                               Rose Gauthier

Anne Basile                                                      Carmen Rivera

Pauline Wright

Rebecca Maxwell                                            Support Staff

First Grade                                                     Rachel Livingston

Leann Kindberg                                                Giselle Miller

Penny LaCorte                                                  Devon Averyt

Amanda Ader                                                    Michelle Fielstra

Kimberly Puig                                                    Lazara Hernandez-Naffziger

Second Grade                                                 Tangela Gregory

Angel Feliciano                                                 Health Para

Belkys Figueroa                                                  Elbony Davidson

Luvy Herrera                                                      Maintenance

Barbara Marino                                                   Kenneth Copeland

Third Grade                                                      Marlene Golden, Plant Manager

Katherine Abass                                                 Effrain Lopez

Koraline Fiddelke                                                 Kathleen Miller

Andrea Rice                                                        Food Service

Joy Robey                                                            Rene Graben

Kimberly Romayo                                                 Corinne Horner, Manager

Fourth Grade                                                     Barbara Ilijic

Lyn Tarver-Elder                                                        Yolanda Montanez

Michael Moulton                                                    Patricia Murphy

Elizabeth Redway                                                Instructional Coaches

Zachary Young                                                     Samantha Lamora, Literacy

Fifth Grade                                                          Eileen Xanthopoulos, Math/Science

Debra Compton

Amanda Ader

Christina Waller

Sharline William

Resource Teachers

Wanda Collins,  Technology

Bill Eshleman, Physical Education

Lori Foley,  Media Specialist

Melanie Shrensel, Music

Ashlay Parker-Moore,  School Counselor

ESE

Arzella Blackburn, Speech Pathologist

Amanda Battaglia, School Psychologist

Evette Louhisdon, Social Worker

Dulce Lynch, VE Teacher

Onvia Martin, VE Teacher

Therese Neiman,  ESE Department Chair