DepartmentLast NameFirst NameRole / LocationDepartment ChairClass SponsorCoordinatorTeam LeaderSTEAM Advocate
AthleticsGardnerJamesAthletic Director
Clerical Support StaffAnthonyLoriClerk - MOA Location
Clerical Support StaffBynoeKatilyaClerk (Guidance)
Clerical Support StaffAyalaMayraExecutive Secretary
Clerical Support StaffGoldenMelodyRegistrar
Clerical Support StaffTBAClerk (Attendance)
Clerical Support StaffLincolnJenniferBookkeeper
Clerical Support StaffLopezChristinaSpanish Language Support
Clerical Support StaffReevesLucreshaAthletics Clerk
Clerical Support StaffJeffersJeanReceptionist
Clerical Support StaffSmith-MartinStephanieData Specialist
Support StaffGreviJoanESOL Aide - Spanish
Social EmotionalWilliamsVeraProject Success
Social EmotionalEliassaintFednaSchool based Social Worker
Social EmotionalCoffmanMichelleDistrict Psychologist
SpeechChismKirstenSpeech-Language Pathologist
DisciplineMegnauthJasonDean A-I
DisciplineMooreLaTaiyaDeans Clerk
DisciplineGoodsonJamesSRO
DisciplineCuevas, Jr.BenjaminSRO
DisciplinePlowdenCarnellDean J-Q
DisciplineSkeltonShannonDean R-Z
DisciplineTBATBABIC Monitor
SecurityBlackTaraG-Tech Bus
SecurityWilliamsRasheenaGatekeeper
Food ServiceBryantAmmaretta
Food ServiceCoddingtonLinda Cafeteria Manager
Food ServiceDePinedaEliana
Food ServiceFalzoneJustin
Food ServiceMcBrideFrances MOA
Food ServicePolkTerri MOA
Food ServiceSmithPatricia
Food ServiceSpiveySharon
Food ServiceSobelJacqueline
Food ServiceWilliamsBeverly
Food ServiceWilsonUrescia
EnglishAndersonStacy
EnglishBrosseauCatherineMOA9th Grade Class Sponsor
ReadingAdderleyFelicia
EnglishCurry-WattsTia
EnglishMortensenHeidi
EnglishSchererDebra
EnglishSibrunMajorie
EnglishViereckStephen
EnglishTaylorJessica
EnglishSzymanskiEvan MOATeam Leader
EnglishThomasMarshall
EnglishWilksDanielStudent Council CoordinatorSTEAM Advocate
ESEBilquinDr. CatherineESE ELA
ESEBlakesleeCarolESE Clerk
ESEChapmanDwayneESE School Based SpecialistDepartment Chair
ESECooperAnneESE/VE
ESECox-WilliamsAngieESE Paraprofessional
ESEBaileyBryanESE Support
ESEEarnhardtDr. JohnESE School Based SpecialistDepartment Chair
ESESmithTangelaESE Support - Science
ESEMorganDestineeESE Support - ELA
ESEBarnesTawanaESE Support - ELA & VE
ESENixonTameakaESE Paraprofessional
ESENorciaJamesESE/VE
ESESarhanSuzanESE Support - ELA
ESEMercierRose-MarieESE Support - ELA
ESESmithSharolESE/VE
ESENixonTamekaESE Paraprofessional
ESEMondsLorineESE Paraprofessional
ESEVictorChantaleESE Paraprofessional
ESETBATBAESE Support - Math
Freshmen SeminarWilliamsBakariFreshman Seminar
Freshmen SeminarPressleyDelisaFreshman SeminarDepartment Chair
Freshmen Seminar - Foreign LanguageKokellChristopher
Foreign LanguageEliassaintJudeFrench
Foreign LanguageIannicelliSilviaSpanish/MOA
Foreign LanguageIzquierdoClaudiaSpanish
Freshmen Seminar - Foreign LanguageIannicelliSilviaSpanish MOADepartment Chair
GuidanceCantalineMeganGraduation CoachSenior Class
Teacher on Special AssignmentRotiMary9th & 10th Promotion Coach
Teacher on Special AssignmentBentonRebeccaReading Interventionist
Instructional SupportFoderaroKristinaInstructional Coach - LiteracySenior Class
Instructional SupportInoaCarmenMath InterventionistSTEAM Advocate
Instructional SupportWiecksChristopherTesting Coordinator
School CounselorStubbsKevietteLast Name A-C
School CounselorWilliamsDesireeLast Name S-Z
School CounselorMillerMonicaLast Name M-RGuidance Director
School CounselorPetersThomasLast Names N-R
School CounselorPierreBarbaraELL
School CounselorDavisMariannMOA
Health ServicesRodgersLatrinaHealth Paraprofessional
MaintenanceCookFred
MaintenanceGaniousAntella
MaintenanceDaughtryRenia
MaintenanceHatcherPhillipMOA
MaintenanceHillAmanda
MaintenanceJohnsRena
MaintenanceNixonElbert
MaintenanceTaylorMichael Manager
MaintenanceWilliamsMark
MaintenanceWoodsShelitta
MaintenanceWilsonGary
MaintenanceWoodsShelitta
Media ServicesJanin StarrDr. LeslieMedia SpecialistSTEAM Advocate
Media ServicesDavisLorenzoMedia Clerk
CTEHarrelsonMichael (Bama)Mechanical Agricultural
CTEBlankenbakerJennaAgriscience
CTERufoJessicaAgriscience
CTEBrownMildredCriminal Justice
CTEBrownerPatrickRobotics
CTEGarciaDr. DanielleAllied Health Science
CTEGodfrey(Major) WilliamJROTC
CTEGraySusanCulinary Arts
CTEHarrisSarahDigital PhotographyDepartment Chair
CTEHueterEricaDigital Design
CTERenickBaileyPharmacy Tech
CTERuizNormaMedical Services
CTEJn-PaulJuliePharmacy Tech
CTEJohnson-BraswellUrsulaBusiness Technology
CTEWilliamsRyanComputer Science
CTEGarciaDanielleAllied Health
CTEShounBrittanyVet Assisting
CTEGodfreyWilliamJROTC
CTELewisAldorayJROTC
CTEBrownMildredCriminal Justice
CTEGraySusanCulinary
MathKillionTabithaMath/AICE Coordinator
MathAyresRobertMOA
MathCuevasDeborah
MathDarvilleRaymond
MathFerrellTerry
MathFrazierKeyawanna
MathHixonChristopherTeam Leader
MathJosephAbdias
MathKillionTabithaAICE Coordinator
MathMacySarahMOA
MathHixonChristopher
MathJosephAbdias
MathJosephGeralda
MathSinghRajesh
MathRichardsonLegacy
MathAllenRupertMOA
MathTillmanBonnie
Physical EducationParksKerry
Physical EducationArceneauxQuincy MOA
Physical EducationMcCallHeather
Physical EducationPryorCarla
ReadingBenjaminDr. DelorisTeam Leader
ReadingMcDanielMorris
ReadingSullivanJuliette
ReadingSmallPaul
ReadingGartrellTraneir
ReadingHoffmanMimiDepartment Chair12th Grade Class Sponsor
ELACrooksChristie
ScienceCandeeLori
ScienceDealHailey
ScienceEllisNicole
ScienceMathewMerlynTeam Leader
ScienceMcIntoshAndrewSTEAM Advocate
ScienceLewisJasmine
SciencePierreJasmine
SciencePoschHelen MOA
ScienceSennettDr. Susan MOA
ScienceSt. JusteRenise
Social StudiesClarkTaraMOA
Social StudiesDorseyCelestine
Social StudiesArendasValerie
Social StudiesBegeansmaRene
Social StudiesNoelDr. JoesphSTEAM Advocate
Social StudiesRidlenMichaelMOA
Social StudiesOwensNicolette
Social StudiesPaezAndrea
Social StudiesGodfrey-MunneCalise
Social StudiesWatsonDiana AlvarezHistory Fair CoordinatorTeam Leader
Social StudiesYeagerLaura
Social StudiesScimecaDominic
Visual & Performing ArtsAugusteJeanBand
Visual & Performing ArtsMeelyDonaldChorusDepartment Chair
Visual & Performing ArtsHootsMeganArt